23. svibnja 2010. – 8. Županijska smotra dječjeg folklora

U nedjelju 23. svibnja 2010., u Domu oružanih snaga Republike Hrvatske u Karlovcu, održana je 8. po redu Županijska smotra dječjeg folklora na kojoj su se u dvije kategorije, predstavile 24 dječje folklorne grupe iz raznih krajeva naše Županije.

Na smotri je nastupila i najmlađa sekcija Kulturno umjetničkog društva „Sv. Juraj“ Zagorje Ogulinsko koja je izvela koreografiju pjesama i kola iz Zagorja Ogulinskog uz pratnju mlađe tamburaške sekcije i to: Lipo naše oj Zagorje, Staro kolo, Paun i Oj, Djevojko dušo moja.

Po završetku nastupa održan je okrugli stol gdje je prosudbena komisija na čelu sa gosp. Goranom Kneževićem pohvalila nastup naših najmlađih članova a isto tako i tamburaše, te ih ocijenila odličnom ocjenom i pohvalila za izvrstan nastup i izvedbu.(vf)